Zabójcza i perfekcyjna Pani Domu – „Lady Killer”

UDOSTĘPNIJ

Nie można jej odmówić elegancji. Nienagannych manier. Wysokiej kultury osobistej, zaradności, a także… diabelskiej skuteczności. Bo Josie Schuller to nie tylko przykładna matka i żona, ale również zawodowa zabójczyni. Rewolucyjny pomysł zapisano na kartach komiksowej opowieści „Lady Killer”. Nieszablonowej, wybitnie rozrywkowej.

Historia w artystycznym duecie, którzy tworzy Joelle Jones oraz Jamies S. Rich, jawi się jako wyjątkowo śmiałe i interesujące połączenie konwencji gatunkowych. „Lady Killer” jest bowiem równocześnie bezkompromisowym thrillerem, czarnym kryminałem i historią obyczajową podlaną intensywnym sosem czarnego humoru. Prawdziwą wisienką na torcie jest zaś Josie.

Pani Schuller posiada bowiem dwie twarze. Jedna należy do zwyczajnej kobiety, prawdziwej Pani Domu. Żyjąca w latach 50. XX wieku uchodzi za manifestację cnót wszelakich. Druga twarz należy zaś do etatowej zabójczyni, która bez mrugnięcia okiem potrafi zlikwidować cele wyznaczone w tajnej agencji. Jej szef zaczyna jednak wątpić, że Josie w dalszym ciągu będzie potrafiła egzystować na granicy dwóch światów. I zaczynają się schody…

Lady Killer z łowcy staje się bowiem zwierzyną. Życie na granicy dwóch światów nastręcza problemów natury moralnej, emocjonalnej, biznesowej… Twórcom komiksu udało się oddać nie tylko zbrodniczy półświatek, ale i złożoną osobowość Josie, która działa niczym prawdziwy kameleon. Gotuje, dogląda domu, a po godzinach likwiduje (kryminalistów) i sprząta (miejsca zbrodni). Mistrzowski pomysł na nieoczywistą fabułę!

Komiks rozrywkowy, w którym brawurowo zilustrowano sceny akcji, skrytobójcze misje i codzienne życie na amerykańskich przedmieściach. „Lady Killer” to nie tylko zajmująca historia kryminalna połączona z obyczajowym duchem lat 50., ale też arcyciekawie skrojona intryga – wszak Josie żyje w niebezpiecznej sieci kłamstw. Naprawdę zajmująca opowieść!

spot_img
0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj
- Advertisement -spot_img