Robert Michniewicz dał się poznać jako autor, który w mistrzowski sposób splata ze sobą historyczne realia, uniwersalne emocje i szpiegowskie intrygi… „Dolina szpiegów” to opowieść o walce wywiadów, bohaterstwie, zdradzie i miłości, która rozgrywa się w cieniu terroru i nieustającego zagrożenia. Książka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarna Owca, przyciągnie uwagę wszystkich fanów gatunku.
„Dolina szpiegów” – śmiertelne piękno wojny
Wojna. Podobno nigdy się nie zmienia. Lecz z całą pewnością zyskuje różne oblicza… Czasami są to militarne działania na froncie, naznaczone masowymi mordami i przerażającymi egzekucjami, zabójcze rozgrywki na politycznej mapie świata. Innym razem walka toczy się w rządowych gabinetach, przestrzeniach dyplomatycznych. Robert Michniewicz potrafił spleść różne perspektywy, dając w efekcie fantastyczną, wielowątkową powieść spod znaku zbrodni i namiętności. „Dolina szpiegów” oddaje śmiertelne piękno wojny, gwarantując niezapomnianą rozrywkę czytelniczą.
Agent o wielu twarzach – Carl von Wedel
Każdy medal posiada dwie strony. Tak samo jest na wojnie, w czasie której moralne odcienie szarości odgrywają znaczącą rolę. Carla von Wedela, kapitana Abwehry, Robert Michniewicz przedstawia nam w Berlinie 1944 roku, kiedy doskonale zdajemy sobie sprawę, że koniec faszystowskich Niemiec jest już bliski. Rzesza chyli się ku rozkładowi, nie znaczy to jednak, że koniec jest ostateczny. Von Wedel to bohater o wielu twarzach. Agent pracujący dla polskiego wywiadu trafia na ślad groźnego niemieckiego agenta działającego na terenie Wielkiej Brytanii. „Dolina szpiegów” jest zapisem tego niecodziennego pojedynku.
Eros i Tanatos, czyli miłość silniejsza, niż śmierć
Zakazane uczucie, nieoczywiste relacje, wielka namiętność i obyczajowe sekrety… Robert Michniewicz jest niezwykle uważnym obserwatorem ludzkich zachowań, które w bardzo przekonujący sposób potrafi oddać na kartach swojej literatury. Właśnie taka sytuacja uwidoczniona jest za sprawą osobistych stosunków Carla von Wedela z Lotte Jung, uroczą córką niemieckiego generała. To wyjątkowo interesująca znajomość. I właśnie dlatego, między innymi, „Dolina szpiegów” zyskuje walor emocjonalny. Międzyludzkie relacje są potężnym elementem historii.
Polityczne rozgrywki na szczytach władzy
Robert Michniewicz nie zapomina o esencji powieści szpiegowskiej, czyli politycznych rozgrywkach. W unikalny sposób łączy intrygę z emocjami, a spiski z wojną na froncie. W londyńskim Sztabie Naczelnego Wodza zapada decyzja o zdobyciu ważnych dokumentów. Rozpoczyna się dramatyczny wyścig, w którym cichociemni rywalizują z hitlerowskimi służbami bezpieczeństwa, podejrzewającymi von Wedla o współpracę z aliantami. Czy operacja komandosów ma szansę powodzenia? Czy Polacy są skazani na porażkę?
„Dolina szpiegów” – mistrzowska powieść szpiegowska
„Dolina szpiegów” to opowieść o walce wywiadów, bohaterstwie, zdradzie i miłości, która rozgrywa się w cieniu terroru i nieustającego zagrożenia. Robert Michniewicz w niezwykle świadomy sposób wykorzystuje wiedzę o działaniach wywiadów, lecz szpiegowskie sekrety są dla niego jedynie pretekstem do opisu uniwersalnych emocji na wojennym froncie. To książka, która prowokuje do wyjątkowo ważnych pytań, równocześnie wzruszając i generując niesamowite emocje.