Klasyka współczesnego kina – „Prestiż” w reżyserii Christophera Nolana

UDOSTĘPNIJ

„Prestiż” (ang. „The Prestige”) – amerykański thriller z 2006 roku wyreżyserowany przez Christophera Nolana („Incepcja”, „Memento”, „Oppenheimer”). Scenariusz powstał na podstawie powieści pod tym samym tytułem autorstwa Christophera Priesta.

Hugh Jackman i Christian Bale wcielają się w dwóch iluzjonistów, których rywalizacja wznosi ich na wyżyny sławy – niosąc jednak za sobą okropne konsekwencje. Dwaj początkujący iluzjoniści, Rupert Angier i Alfred Borden, w wyniku nagłej tragedii z przyjaciół stają się wrogami. Teraz, gdy obaj rywalizują ze sobą na londyńskiej scenie, decydują się na kolejne poświęcenia w nieustannym cyklu zemsty, co prowadzi zarówno do sławy, jak i tragedii.

Czy wiecie, że…

Podczas sceny, w której Bale łapie pocisk, na liście z nazwiskami osób występujących na scenie jest Harry Dresden. W rzeczywistości Harry Dresden jest fikcyjnym magikiem z serii książek Jima Butchera „The Dresden Files”.

Ricky Jay grający w filmie jednego z magików w rzeczywistości uczył tricków Bale’a i Jackmana.

Filmowe dziecko Bordena (Bale) w rzeczywistości jest jednym z dzieci reżysera Christophera Nolana.

Postać grana przez Christiana Bale’a ma na imię Alfred, czyli tak samo jak jego lokaj w filmie „Batman – Początek” grany przez Michaela Caine’a (Cutter).

Alfred Borden przyjmuje pseudonim sceniczny „Profesor”. Taki sam przydomek nosił Dai Vernon, człowiek przez wielu uznawany za najlepszego współczesnego magika o bardzo zwinnych rękach.

„Prestiż” możecie zobaczyć na platformie Amazon Prime Video oraz player.pl

(L-R) Scarlett Johansson, Hugh Jackman

spot_img
0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj
- Advertisement -spot_img