„Droga wstydu” – połączenie doświadczenia dziennikarskiego, literackiej pasji i problematyki zła – poznajcie autorów tej niezwykłej książki…

UDOSTĘPNIJ

Twórcy „Drogi wstydu”, Pascal Engman i Johannes Selåker, to dwójka doświadczonych dziennikarzy, którzy swoje umiejętności i wiedzę przekuli w literaturę kryminalną. Absolutnie wyjątkową – tak za sprawą formy, jak również treści. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarna Owca.

Ich powieści charakteryzuje niezwykły realizm, który wynika z wieloletniej pracy w mediach, a także umiejętne budowanie napięcia i społeczna wrażliwość w ilustrowaniu nawet najbardziej przerażających, kontrowersyjnych tematów…

Pascal Engman – pisarz i dziennikarz wieczornej gazety „Expressen”. Od debiutu w 2017 roku cieszy się uznaniem krytyków i czytelników na całym świecie. Seria książek o detektyw Vanessie Frank przetłumaczona na 19 języków uczyniła go jednym z najpopularniejszych szwedzkich autorów kryminalnych.

Johannes Selåker – pisarz i dziennikarz, który pracował jako dyrektor ds. wiadomości oraz redaktor naczelny w „Aftonbladet”, „Expressen” i „Aller Media”. Był odpowiedzialny za prowadzenie głównych śledztw ruchu #MeToo w 2017 roku. Jako autor zadebiutował powieścią sensacyjną w 2020 roku.

Co wyróżnia pisarstwo Engmana i Selåkera?

Przejmujący realizm: Autorzy doskonale oddają atmosferę szwedzkiego społeczeństwa, wplatając w swoje powieści aktualne wydarzenia i problemy. W powieści Droga wstydu oddano rzeczywistość w Sylwestra, 1995 roku. Społeczeństwo szwedzkie jest głęboko poruszone katastrofą na Morzu Bałtyckim – zatonięciem promu MS Estonia – w której zginęło 852 osób.

Złożoność bohaterów: Postacie w ich książkach to nie tylko czarne lub białe charaktery, ale ludzie z krwi i kości, obdarzeni zarówno zaletami, jak i wadami. Policjant Tomas Wolf wciąż nie może poradzić sobie z osobistymi traumami, kiedy zostaje wezwany do zbadania sprawy morderstwa w burdelu. Czy uda mu się pokonać swoje demony i rozwiązać sprawę?

Napięcie i tajemnica: Engman i Selåker mistrzowsko budują napięcie, stopniowo ujawniając kolejne elementy zagadki. Doskonale oddaje to złożoność dziennikarki Very Berg, która nadal zmaga się ze swoim chaotycznym życiem prywatnym, próbując wtopić się w społeczność w nowym miejscu pracy… Próbując wyrobić sobie markę, wykorzystuje okazję do zbadania makabrycznego morderstwa w klubie porno.

Krytyka społeczna: Autorzy nie boją się poruszać trudnych tematów, takich jak przemoc, korupcja czy nierówności społeczne. Pomimo wielu różnic, Tomas i Vera po raz kolejny będą zmuszeni współpracować. Tylko oni widzą, że istnieje związek między tymi dwoma morderstwami. Jednak jaki to związek i kto będzie następną ofiarą?

Połączenie dziennikarskiego doświadczenia z literacką pasją sprawia, że powieści Engmana i Selåkera to nie tylko doskonała rozrywka, ale także wartościowy komentarz do współczesnego świata.

Czytając „Droga wstydu”, mamy wrażenie, że uczestniczymy w prawdziwym śledztwie, a każdy kolejny rozdział odkrywa przed nami nowe, zaskakujące fakty.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwo Czarna Owca. #Patronat #Współpraca

spot_img
0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj
- Advertisement -spot_img