Kultowy odtwórca roli Herkulesa Poirota wyruszy w podróż śladami Agathy Christie w nowym dokumencie

UDOSTĘPNIJ

Czy są wśród Was fani twórczości Agathy Christie? Już wkrótce czeka nas wyjątkowa podróż śladami królowej kryminałów – przewodnikiem będzie legendarny odtwórca postaci Herkulesa Poirota!

David Suchet zabierze was w podróż śladami Agathy Christie. Suchet, brytyjski aktor i producent filmowy, to jeden z najbardziej lubianych aktorów wcielających się w Herkulesa Poirota. Nie powinno zatem dziwić, że to właśnie 78-letniego aktora przedstawiciele stacji Channel 4 wybrali do roli przewodnika po świecie pisarki, która stworzyła postać legendarnego już dzisiaj detektywa…

Tym razem Suchet przeobrazi się w nietypowego przewodnika, który razem z widzami wyruszy w podróż do miejsc, które 100 lat temu odwiedziła Agatha Christie. W serialu dokumentalnym słynny aktor odwiedzi byłe terytoria Imperium Brytyjskiego, do których wyprawy stanowiły dla Christie niemałe źródło inspiracji. Australia, Nowa Zelandia, Kanada, Południowa Afryka oraz Hawaje stanowić będą kolejne miejsca na mapie kulturowej podróży…

Co ważne, wspomniane lokacje będą stanowić nie tylko wycinek podróży związany również z konkretnymi osobami, które pojawiły się na życiowej drodze Christie. David Suchet zaznacza, że jest po prostu zaszczycony, iż – po tym, jak przez ćwierć wieku wcielał się w postać Poirota – będzie mógł ruszyć w trasę śladami „prawdopodobnie najlepszej autorki kryminałów w historii”.

Zdjęcia do dokumentu zakończą się najpewniej pod koniec 2024 roku. Jeszcze nie wiadomo, kiedy serial będzie miał premierę i czy ukaże się na którejś z platform dostępnych w Polsce.

Agatha Christie, autorka „Morderstwa w Orient Expressie” czy „Śmierci na Nilu”, to prawdziwa królowa kryminałów. Wystarczy nadmienić, że wydano ponad miliard egzemplarzy jej książek w języku angielskim oraz drugi miliard przetłumaczonych na 45 języków obcych.

spot_img
0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj
- Advertisement -spot_img