Zdzisław Mokryna, czyli nieoczywisty bohater z kryminalnego świata Stefana Dardy

UDOSTĘPNIJ

Zdzisław Mokryna, literacki bohater thrillerów Stefana Dardy, to postać pełna moralnych rozterek, zmagająca się z osobistym dramatem, szukająca prawdy i sprawiedliwości. Co stanowi esencję książek współczesnego mistrza grozy i kryminałów? W jaki sposób określić autorski styl Dardy? I dlaczego tak bardzo interesujemy się opowieściami spod znaku mroku?

Wielowarstwowe opowieści, czyli literacki świat Stefana Dardy

„Zależy mi na tym, aby moje książki miały kilka warstw. Poza fabułą, którą staram się wciągnąć czytelnika, jest świetnie, jeśli dostaję sygnały, że jest coś jeszcze…” – deklaracja, która padła podczas niedawnego wywiadu dla serwisu lubimyczytac.pl, faktycznie doskonale koresponduje z filozofią pracy Stefana Dardy. Autor słynie bowiem z niezwykłego talentu do budowania mrocznego i niepokojącego klimatu, co udowodnił choćby w książce „Jedna krew” czy bestsellerowym cyklu „Czarny wygon. Darda czerpie inspirację z bogatej tradycji polskiego folkloru, dodając do niego elementy horroru. Jednaj w niesamowity sposób potrafi określać również intrygi sensacyjno-kryminalne bez pierwiastku nadnaturalnego.

Zdzisław Mokryna, bohater z własnymi demonami

Nieustępliwy, bystry, naznaczony bliznami życia. Zdzisław Mokryna. W jaki sposób scharakteryzować psychologię i wewnętrzny świat bohatera kryminałów Stefana Dardy? „Główny bohater jest emerytowanym policjantem, który w ostatnim czasie swojej kariery pracował w Biurze Spraw Wewnętrznych, czyli po prostu kontrolował, czy jego koledzy ze służby wypełniają swoje zadania zgodnie z zasadami i przepisami. Przeżył pewną traumę, uciekł do niewielkiego miasta w poszukiwaniu spokojnego otoczenia i wewnętrznej równowagi…” – podkreśla Stefan Darda. Autor nie tylko tworzy gęsty klimat, ale również potrafi zaskakiwać czytelnika nieoczekiwanymi zwrotami akcji. I to zarówno za sprawą konwencji grozy, z której ów autor się wywodzi, ale także psychologicznych thrillerów ze sznytem policyjnych historii, czego dowodzi za sprawą „Zabij mnie, tato”„Nie zawiedź mnie, tato”

Dla Miłośników Mocnych Wrażeń

Książki Stefana Dardy to idealna propozycja dla wszystkich miłośników literatury grozy i kryminałów. Autor oferuje swoim czytelnikom wciągającą rozrywkę na najwyższym poziomie, gwarantując dreszcze emocji i niezapomniane wrażenia. Jeśli szukasz lektury, która na długo zapadnie Ci w pamięć, sięgnij po dzieła tego mistrza grozy i przekonaj się sam, dlaczego jego książki cieszą się tak dużą popularnością.

spot_img
0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj
- Advertisement -spot_img