„Mój słodki aniołku” – nowa książka mistrza true crime – recenzja książki

UDOSTĘPNIJ

Zło zapisane w genotypie człowieka. Aura niepokoju, która towarzyszy nam w najbardziej ekstremalnych przeżyciach. Prawda ukryta w sercu i sumieniu… „Mój słodki aniołku”, najnowsza książka spod znaku true criem, jest owocem 18-miesięcznych badań Johna Glatta nad historią życia Spears w niemal kryminalistycznych szczegółach… Autor przedstawia mrożący krew w żyłach obraz matki, która zdecydowała się zabić swoje dziecko. Absolutnie unikatowa książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia.

„Mój słodki aniołku” – szaleństwo w sercu matki

Czy każdy z nas jest zdolny do tego, aby popełnić zbrodnię? W jaki sposób makabra odciska piętno na psychice człowieka? John Glatt, autor rewelacyjnej książki true crime „Mój słodki aniołku”, zrealizował nieoczywisty, wielowątkowy, naprawdę przejmujący obraz rodzącego się szaleństwa. Lacey Spears trafiła na pierwsze strony gazet w styczniu 2015 roku, gdy została oskarżona o zamordowanie swojego pięcioletniego synka Garnetta. To jednak dopiero początek tajemnic ze świata zbrodni. John Glatt zaprasza nas do koszmaru, który stał się jednak rzeczywistością.

Wina, kara, zemsta i sprawiedliwość

„Mój słodki aniołku” to sprawa, która przeraża i fascynuje dokładnie w tym samym czasie. Prokuratorzy stwierdzili, że 27-letnia matka otruła go wysokim stężeniem soli przez sondę żołądkową. Dla świata zewnętrznego Lacey wydawała się idealną matką, regularnie publikującą w mediach społecznościowych dramatyczne informacje o wstrząsających problemach zdrowotnych swojego syna. W rzeczywistości jednak Lacey była podręcznikowym przypadkiem zastępczego zespołu Münchhausena. John Glatt zrealizował pasjonującą powieść, w której zło mieni się w bardzo nieoczywisty sposób.

Niewinność w oczach innych – czystość sumienia

John Glatt prowokuje nas do najbardziej fundamentalnych pytań – o czystość sumienia, istotę miłości, pragnienie zemsty, poszukiwanie sprawiedliwości… Odkąd Garnett był niemowlęciem, celowo doprowadzała go do choroby, aby wzbudzić współczucie wśród lekarzy, a także setek obserwujących ją osób na Facebooku i innych mediach społecznościowych. Kiedy w kwietniu 2015 roku ława przysięgłych hrabstwa Westchester uznała ją winną zabicia Garnetta, skazano ją na dwadzieścia lat pozbawienia wolności z możliwością przedłużenia do dożywocia.

„Mój słodki aniołku” – niezwykle wstrząsająca historia true crime

Zło zapisane w genotypie człowieka. Aura niepokoju, która towarzyszy nam w najbardziej ekstremalnych przeżyciach. Prawda ukryta w sercu i sumieniu… „Mój słodki aniołku”, najnowsza książka spod znaku true criem, jest owocem 18-miesięcznych badań Johna Glatta nad historią życia Spears w niemal kryminalistycznych szczegółach…

spot_img
0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj
- Advertisement -spot_img