„Spirala zła” – doświadczenie grozy, mistrzowska sztuka strachu – recenzja książki

UDOSTĘPNIJ

Bernard Minier, bestsellerowy twórca literatury sensacyjno-kryminalnej, odsłania przed nami kolejne sekrety zapisane w umysłach przestępców i psychopatów. „Spirala zła”, najnowszy tom z cyklu o przygodach Martina Servaza, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Rebis, to diabelsko wciągają lektura. I być może największa zagadka w karierze słynnego policjanta.

Górskie piękno diabelskich tajemnic

„Spirala zła” to książka, w której literacka podróż łączy się z absolutnie nieoczywistą zagadką – tajemnicą zapisaną w sztuce spod znaku horroru. W Pirenejach mieszka, ukryty przed światem, kultowy reżyser filmów grozy Morbus Delacroix. To uwielbiany przez rzesze fanów mizantrop i ekscentryk… w biografii mistrza zapisano jednak diabelskie fragmenty, prawdziwie przerażające opowieści, które budują sprawę zapisaną w nowej książce Miniera.

Odkryć sekrety mistrza, czyli niezwykła „Spirala zła”

Bernard Minier potrafi w zadziwiający sposób łączyć piękno sztuki, kryminalne zagadki, z emocjonalnym portretem konkretnych bohaterów. Judith, studentka filmoznawstwa, znawczyni i miłośniczka dzieł Delacroixa, pisze pracę poświęconą jego twórczości. Ku jej zdziwieniu mistrz, który unika kontaktów z ludźmi, zgadza się na spotkanie, a nawet zaprasza ją do swojej górskiej samotni… i tak zaczyna się nieoczywisty spektakl tajemnic, prawdziwa uczta dla wszystkich pasjonatów literatury spod znaku zbrodni.

Aura niepokoju – kino grozy, literatura zła

„Dla mnie kino jest synonimem tajemnicy i według filozofa francuskiego, Jacquesa Derrida, tu właśnie kryją się wszelkie fantomy, wszelkie duchy… A poza tym kino to jest sztuka czegoś widzialnego i niewidzialnego zarazem…” – podkreśla Bernard Minier, autor powieści „Spirala zła”, w której uobecnił naprawdę nieoczywistą grozę. Bestsellerowy twórca zrealizował kryminał nasączony tajemnicą, diabelskim pierścieniem kłamstw i niedopowiedzeń, a także strachu. „Zawsze przy pisaniu nowej powieści odwołuje się do takiego największego koła napędowego jakim jest strach…” – podkreśla Minier.

Niejednoznaczna sprawa – zbrodnia wpisana w sztukę

Minier kreuje zaskakującą intrygę, która łączy się z wieloaspektową sprawą. Wszystko dlatego, że równolegle w Tuluzie zostaje zamordowany specjalista od efektów specjalnych, który współpracował przy produkcji wielu obrazów Delacroix; ktoś przywiązał go do szpitalnego łóżka i uśmiercił. Wszystko wskazuje na to, że to zabójstwo ma związek z pewnym zakazanym filmem. Spirala śmierci nakręca się niepowstrzymanie… Dla komendanta Martina Servaza jest to być może największa zagadka w karierze. Za jej rozwiązanie przyjdzie mu zapłacić ogromną cenę…

„Spirala zła”, najnowszy tom z cyklu o przygodach Martina Servaza, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Rebis, to diabelsko wciągają lektura. Absolutnie potężna dawka emocji gwarantowana.

spot_img
0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj
- Advertisement -spot_img