„Zbrodnia na festynie” – sztuka rozrywkowej zbrodni – recenzja komiksu

UDOSTĘPNIJ

Elegancki styl opowieści, wyraziste intrygi kryminalne, nieoczywiste zwroty akcji, brytyjski humor. Książki detektywistyczne Agathy Christie, choćby „Morderstwo w Orient Expressie” czy „I nie było już nikogo”, to prawdziwe bestsellery. Nic dziwnego, że twórcy komiksów postanowili wykorzystać fabuły królowej kryminału, aby zrealizować własne wersje kultowych historii.

Sekrety intryg – nieśmiertelna Agatha Christie

Zbrodnia na festiwalu to kolejna komiksowa gratka dla fanów prawdziwej królowej kryminału! W miasteczku Nassecombe w Devonie przygotowywany jest wakacyjny festyn. Jego główną atrakcją ma być „Polowanie na mordercę” – zabawa polegająca na poszukiwaniu sprawcy fikcyjnego morderstwa na podstawie ukrytych w parku śladów i wskazówek.

Scenariusz „Polowania” podejmuje się opracować znana pisarka kryminałów Ariadna Oliver, która zaprasza swojego dobrego znajomego, Herculesa Poirot, aby wręczył nagrodę zwycięzcy. Ofiarę ma udawać miejscowa dziewczyna Marlena Tucker. Kiedy zabawa trwa w najlepsze, okazuje się, że Marlena faktycznie została zamordowana… Na szczęście na miejscu jest najsłynniejszy detektyw świata! 

Opowieść o zbrodni, czyli nieoczywista rozrywka

Sztuka planowania morderstw osiągnęła taką popularność, że proponuje się ją na festynach. Jest taką samą grą towarzyską jak rzucanie kokosem do celu. Agatha Christie, nieśmiertelna królowa kryminału dzierży berło najlepiej sprzedających się książek, tuż po dziełach Szekspira i Biblii, nieprzerwanie od wieku. Nic dziwnego, że inspiruje również komiksowych artystów.


Zapewne najlepiej taką grę ułoży autorka powieści kryminalnych, Ariadna Oliver. Cóż z tego, skoro pisarka czuje się sterowana czyjąś niewidzialną ręką! Prosi zatem o pomoc Herkulesa Poirota. Tuż przed tym jak „trup” staje się… prawdziwym trupem. Sir George Stubbs, organizator zabawy, ma pełne ręce roboty. I jakby tego było mało – trwają poszukiwania jego żony, lady Stubbs.

Powieść Agaty Christie zaadaptował i narysował francuski artysta ukrywający się pod pseudonimem Marek, znany z innego tytułu tej serii – „Rendez-vous ze śmiercią”. Agata Christie jest autorką 66 powieści kryminalnych, 14 zbiorów opowiadań, 6 powieści
obyczajowych (pod pseudonimem Mary Westmacott), kilku sztuk scenicznych, a także wielu wierszy.

spot_img
0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj
- Advertisement -spot_img